herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu dzierżoniowskiego. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 27 sierpnia.

Konkurs jest adresowany do mieszkańców sołectw z gmin naszego powiatu. Mieszkańcy mogą zgłaszać do konkursu jedynie tradycyjne wieńce dożynkowe w kształcie korony. Powinny one być wykonane tylko z naturalnych materiałów, to znaczy nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu czy sztucznych kwiatów.

Zwycięzca konkursu uzyska prawo do reprezentowania powiatu dzierżoniowskiego na Dożynkach Wojewódzkich organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego 13 września w Miliczu.

Laureaci konkursu otrzymają również nagrody pieniężne o wartości: I miejsce – 300 zł, II miejsce – 200 zł, III miejsce – 100 zł.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać faksem na nr 74 832 18 62 lub złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie (Rynek 27, II piętro, pokój 207). Termin przyjmowania zgłoszeń mija w czwartek 27 sierpnia o godz. 15.00.

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela pracownik Wydziału Edukacji i Kultury – Beata Stefańczyk, tel. (74) 832 18 62.

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Wieniec wykonany przez sołectwo Piława Dolna, które zwyciężyło w ubiegłorocznym konkursie Fot. Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie
Wieniec wykonany przez sołectwo Piława Dolna, które zwyciężyło w ubiegłorocznym konkursie