herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dzień Dziecka oraz Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa w Domu Dziecka w Pieszycach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

3 czerwca na terenie Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach odbyły się obchody Dnia Dziecka, które skierowane zostały do najmłodszych uchodźców z Ukrainy oraz podopiecznych Domu Dziecka.

W wydarzenie zaangażował się Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu oraz Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

Na najmłodszych czekały gry, zabawy i pokazy, a także akcje edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań nad wodą podczas wakacji. Uczono także pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na miejscu nie zabrakło powiatowych strażaków i funkcjonariuszy policji, którzy prezentowali dzieciom i młodzieży specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

W wydarzeniu wziął udział między innymi starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, który przekazał na rzecz Domu Dziecka sprzęt sportowy.

Ponadto każde dziecko otrzymało paczkę z okazji tego wyjątkowego święta, a na miejscu dostępny był dla wszystkich grill i słodki poczęstunek.