herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Innowacyjne e-usługi na finiszu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat dzierżoniowski przy współpracy z wszystkimi gminami z terenu powiatu kończy realizację projektu „Innowacyjne e-usługi świadczone za pomocą Zintegrowanego Systemu Informatycznego Powiatu Dzierżoniowskiego”. 25 września w pensjonacie przy ul. Mickiewicza 1 w Dzierżoniowie odbyła się konferencja podsumowująca półtoraroczną pracę.

Projekt o wartości 2,4 mln zł w 85% był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego realizacja rozpoczęła się w kwietniu 2014 roku i potrwa do końca września br.

Celem partnerskiego projektu był rozwój elektronicznych usług dla mieszkańców powiatu. Aby załatwiać sprawy urzędowe przez Internet, czyli bez wychodzenia z domu i w dogodnym dla siebie terminie, konieczne jest założenie profilu zaufanego na platformie ePUAP.

Poza tym powstał System Informacji Przestrzennej całego powiatu, dzięki któremu mieszkańcy i przedsiębiorcy zyskają bezpośredni dostęp do dużej ilości różnorodnych danych przedstawionych w postaci mapy cyfrowej. O każdej porze będą mogli sprawdzić informacje dotyczące np. ewidencji gruntów i budynków, ładu przestrzennego czy infrastruktury drogowej.

Podczas konferencji podsumowującej działania projektowe starosta Janusz Guzdek przypomniał, że wniosek o dotację złożony przez powiat dzierżoniowski wspólnie z wszystkimi gminami został najwyżej oceniony wśród 112 wniosków z całej Polski, a także sam projekt był jednym z najlepiej realizowanych w całym konkursie, co potwierdziła kontrola pracowników Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Wojewoda Tomasz Smolarz pogratulował naszym samorządowcom zgodności, na której skorzystają mieszkańcy, a senator RP Stanisław Jurcewicz wyraził nadzieję, że młodzież zachęci rodziców do załatwiania spraw przez Internet. Natomiast burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski nie krył satysfakcji z finału projektu, którego kilka lat temu jako wicestarosta był inicjatorem.

Założenia i rezultaty projektu omówiła Iwona Skowrońska, kierownik projektu, a możliwości nowo powstałego systemu zaprezentował Jerzy Chotkowski, przedstawiciel firmy Geopolis – wykonawcy zadania. Na koniec uczestnicy konferencji obejrzeli film promujący projekt oraz prezentację na temat posługiwania się profilem zaufanym.

Materiał wideo portalu DTP-24

Materiał Telewizji Sudeckiej

Materiał wideo portalu Doba.pl

Informacje o projekcie „Innowacyjne e-usługi”