herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2015

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

„Pod Lasem” w Kołaczowie – to najlepsze gospodarstwo agroturystyczne powiatu dzierżoniowskiego w 2015 roku. Uhonorowanie laureatów miało miejsce podczas sesji Rady Powiatu 29 września.

Konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2015 roku zorganizowali wspólnie Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i Powiatowy Zespół Doradców w Dzierżoniowie.

Komisja konkursowa dokonała lustracji gospodarstw w czerwcu. W ocenie brane były pod uwagę takie kryteria, jak jakość świadczonych usług, oferta żywieniowa i atrakcje dla klientów.

Za najlepsze zostało uznane gospodarstwo „Pod Lasem” prowadzone przez panią Mirosławę Kożuch z Kołaczowa. II miejsce zajęło gospodarstwo „Różane Wzgórza” państwa Joanny i Piotra Wrońskich z Owiesna, a III – gospodarstwo agroturystyczne „Bena” państwa Bożeny i Jana Olejniczaków z Bielawy. Wyróżnienie otrzymało gospodarstwo „Pałac Kietlin” Moniki Jędrusik.

Laureaci zostali nagrodzeni podczas sesji Rady Powiatu. Zwycięzca będzie reprezentował nasz powiat w etapie wojewódzkim.

Celem konkursu jest podnoszenie standardu świadczonych usług oraz promocja gospodarstw agroturystycznych.