herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Instalacja monitoringu w szkołach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W większości placówek oświatowych prowadzonych przez powiat zainstalowano monitoring. Na ten cel Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie pozyskało 87 tys. zł. Dotacja pochodziła z Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Kamery pojawiły się w sześciu placówkach. W trzech zostały zainstalowane pełne zestawy monitoringu (Zespół Szkół w Pieszycach oraz Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Bielawie i Piławie Górnej), a w trzech istniejące już sieci zostały rozbudowane (Zespół Szkół w Bielawie oraz Zespoły Szkół nr 1 i nr 2 w Dzierżoniowie).

Wszystko kosztowało 103 tys. zł. Dotacja pozyskana w ramach programu „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach” wyniosła 87 tys. zł. Pozostała kwota, czyli 16 tys. zł pochodziła z budżetu powiatu.

Powiat już drugi raz z powodzeniem postarał się o środki zewnętrzne. W ubiegłym roku z rządowej dotacji skorzystało 6 szkół. Po przeprowadzeniu II etapu monitoringu we wszystkich placówkach powiatowych będą zainstalowane kamery, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczniów.

monitoring_ZSnr2