herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Remonty i inwestycje drogowe 2008

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W 2008 roku na drogach powiatowych wykonano 14 inwestycji za ponad 4 mln zł. Za te pieniądze w sumie wybudowano 8 km nawierzchni i blisko 1,7 km chodników.

Nowe nawierzchnie zyskały: ul. Piławska w Bielawie, dwa odcinki na drodze z Dzierżoniowa do Niemczy (z Dzierżoniowa do Dobrocina i z Gilowa do Niemczy), drogi z Sieniawki do Jaźwiny i z Słupic do Stoszowa oraz ulice Piskorzowska i Ogrodowa w Pieszycach, a także Bolesława Chrobrego w Piławie Górnej. W 2008 roku rozpoczęła się również przebudowa ul. Ostroszowickiej w Bielawie obejmująca wykonanie nowej nawierzchni, chodników, kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz remont mostu – realizację inwestycji przewidziano na lata 2008 – 2009.

Wybudowano chodnik wraz z przykryciem roku melioracyjnego w Jaźwinie oraz wyremontowano chodniki przy ulicach: Pocztowej w Dzierżoniowie, Piastowskiej w Piławie Górnej, Kolejowej w Mościsku oraz przy drodze w Dobrocinie.

Koszt prac na drogach w 2008 roku wyniósł ponad 4 mln zł, podczas gdy w w roku 2007 – 2 mln zł. Władze powiatu obiecały, że będą zwiększać środki na remonty dróg powiatowych i dotrzymały słowa.

– Nie udałoby się zrealizować tych planów bez porozumień z gminami – przypomina wicestarosta Dariusz Kucharski. – Dziękuję za tę współpracę, z której korzystają mieszkańcy powiatu.

W 2008 roku, podobnie jak w poprzednim, powiat podpisał porozumienia w sprawie remontów na drogach powiatowych z wszystkimi gminami. Większość umów dotyczyła współfinansowania prac po połowie.