herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Jak pozyskać grant do 5 tys. zł?

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Blisko 30 osób zainteresowanych skorzystaniem z dotacji w nowym programie „Dolnośląskie Małe Granty” wzięło udział w spotkaniu informacyjnym, które odbyło się 12 października w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Nabór wniosków trwa do 23 października.

Spotkanie zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych – operatorem programu i Fundacją „Merkury”. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji pozarządowych i aktywni obywatele.

– Program przewiduje wsparcie dla lokalnych inicjatyw obywatelskich. O dotacje mogą się starać grupy nieformalne, w skład których wchodzą minimum 3 osoby mieszkające na Dolnym Śląsku, które ukończyły 18 lat – mówił prowadzący spotkanie Waldemar Weihs, prezes Fundacji „Merkury”.

Program zakłada finansowanie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych i społecznych. Mogą to być np. pikniki, warsztaty, akcje edukacyjne, wydarzenia kulturalne, sportowe, działania dla młodzieży czy działania dla seniorów.

Granty finansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wsparcie jednego projektu nie może przekroczyć 5 tys. zł, a minimalna kwota dofinansowania to tysiąc złotych. Termin realizacji projektów możliwy jest jeszcze w tym roku w miesiącach listopad – grudzień.

Bliższe informacje o naborze do programu „Dolnośląskie Małe Granty”