herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Kapitalny remont bloku porodowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Nowoczesny blok porodowy i oddział ginekologiczny w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie. 16 marca odbyło się otwarcie kompleksowo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeń.

Remont II piętra budynku Matki i Dziecka Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie trwał pół roku i kosztował pół miliona złotych. Efekt jest najbardziej widoczny na bloku porodowym, który oprócz kapitalnie wyremontowanych pomieszczeń posiada obecnie nowoczesne wyposażenie, tzn. nowe łóżka porodowe, stanowiska dla noworodków do pielęgnacji i reanimacji oraz nowe meble.

Obecnie na nowo otwartym bloku porodowym znajdują się: trzy sale przedporodowe, w tym jedna do porodów rodzinnych – każda z osobnym węzłem sanitarnym, sala porodowa, sala operacyjna przeznaczona wyłącznie do cięć cesarskich oraz sala pooperacyjna.

Ładne, wyremontowane sale przygotowano także dla pacjentek zlokalizowanego obok oddziału ginekologicznego. Są one klimatyzowane, wyposażone w telewizory oraz bezprzewodowy Internet.

– Takiego standardu oczekują od nas mieszkańcy powiatu – mówi prezes szpitala Dariusz Brzeziński.
– Jestem przekonany, że osoby, które ze względów lokalowych wybierały placówki w ościennych powiatach, dziś wybiorą szpital w Dzierżoniowie – mówi starosta Janusz Guzdek.