herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Klasa policyjna z pucharem

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Po raz pierwszy na terenie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie odbył się Turniej Klas Mundurowych o Puchar Starosty Dzierżoniowskiego, którego celem było wyłonienie najlepszej klasy mundurowej w całej szkole. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 9 grudnia w siedzibie szkoły.

W programie turnieju realizowane były konkurencje sprawdzające poziom wiedzy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem, pierwszą pomocą oraz obronnością państwa. Pojawiły się też konkurencje sprawnościowe i musztra.

Podczas uroczystości podsumowującej turniej zostały wręczone nagrody dla zwycięskich drużyn oraz puchar przechodni dla najlepszej klasy mundurowej w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. W tym roku szkolnym I miejsce i puchar wręczony przez starostę otrzymała II klasa policyjna. Drugie miejsce wywalczyła III klasa policyjna, a trzecie – I klasa wojskowa.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne dla najaktywniejszych uczestników turnieju. W tym roku zostali nimi uczniowie pierwszych klas: Maja Jasionowska z klasy policyjnej oraz Michał Lor i Wiktor Bakalarz z klasy wojskowej.

Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki grantom oświatowym przyznawanym przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.