herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Mikołajki na sportowo i z uśmiechem

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W tym roku św. Mikołaj 6 grudnia przybył do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie w towarzystwie psów. Zwierzęta wywołały dużo radości i zainteresowania.

Dla uczniów wychowawcy przygotowali wiele atrakcji. Były konkursy i konkurencje sportowe, ale oczywiście najważniejszy był Mikołaj. Kiedy pojawił się starosta Janusz Guzdek młodzież była już pewna, że za chwilę nadejdzie ulubiony święty. Tym bardziej, że dyrektorka ośrodka Bożena Karasek poinformowała uczniów, że starosta zaprosił Mikołaja do nich.

Mikołaj został przywitany brawami i piosenką, a później nastąpił najważniejszy moment, czyli rozdawanie paczek ze słodyczami. Może jest to święto dla najmłodszych dzieci, ale na te drobne prezenty oczekiwali wszyscy uczniowie od tych najmłodszych po najstarszych.

Przez cały dzień uczniom towarzyszyły psy, których właścicielką jest nauczycielka SOSW w Dzierżoniowie Magda Borzestowska zajmująca się dogoterapią. Psy już wielokrotnie gościły w placówce, aby pomagać w terapii podopiecznych. Dzięki za wszystko nim dzieci uspokajają się, stają się ufniejsze i chętniej otwierają na otoczenie.