herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Minister odwiedziła powiatową szkołę

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, gościła 18 maja w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. Zwiedziła tam m.in. unikatową na skalę kraju inwestycję realizowaną przez powiat dzierżoniowski, która podniesie jakość kształcenia zawodowego na naszym terenie.

– Uznałem, że w ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Roku Szkoły Zawodowców jest to najlepsze miejsce do pokazania pani minister – mówi senator RP Stanisław Jurcewicz, z inicjatywy którego odbyło się spotkanie.

W Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie powstają warsztaty do nauczania budownictwa niskoenergetycznego. Unikatowość projektu polega na tym, że są one zlokalizowane w obiekcie, który sam będzie zużywał niemal zero energii.

Innowacyjne zaplecze dydaktyczne o nazwie: „Inkubator technologiczny efektywności energetycznej w budownictwie” ruszy już od września. Inwestycja w szkolnictwo zawodowe to nie jedyna rzecz, która wyróżnia powiat dzierżoniowski.

– W naszym powiecie już się dokonała zmiana preferencji, o którą zabiega Ministerstwo. W ostatnim naborze absolwenci gimnazjum chętniej wybierali kształcenie w technikach niż w liceach. Jesteśmy pod tym względem nieliczni w województwie, ale też w kraju – podkreśla starosta Janusz Guzdek – Wynika to stąd, że nie ulegliśmy modzie na zastępowanie techników liceami profilowanymi i prowadziliśmy kampanię promocyjną kształcenia zawodowego. Minister edukacji w powiatowej szkole
Podczas wizyty w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie Joanna Kluzik-Rostkowska spotkała się także z młodzieżą, gdzie odpowiedziała na kilka pytań, i zwiedziła „Szkołę Słoneczną”- obecnie jeden z najlepiej wyposażonych w Polsce ośrodków kształcących w zakresie energetyki odnawialnej.

Zobacz materiał TV Sudeckiej nt. wizyty pani minister