herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najlepsi „Sowiogórscy Bajarze” wybrani

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W poniedziałek 1 kwietnia odbyła się gala Powiatowego Konkursu Krasomówczego „Sowiogórski Bajarz”. Uczestnicy opowiadali legendy z rejonu powiatu dzierżoniowskiego i terenów z nim sąsiadujących.

Już po raz jedenasty Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie zorganizowali Powiatowy Konkurs Krasomówczy „Sowiogórski Bajarz”. Do udziału zgłosiło się 25 uczestników. Każdy miał za zadanie kreatywnie opowiedzieć dowolną legendę. Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Aleksandra Łakomska, Alicja Hromada, Dorota Kucharska i Liliana Rządeczko.

Wśród uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI jury najwyżej oceniło prezentację Alicji Hordyj z SP nr 10 z oddziałami sportowymi w Bielawie. II miejsce zajęła Emilia Wolińska z SP nr 1 w Pieszycach, a trzecie Wiktoria Sędzimir z Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie. Wyróżnienie otrzymał Kacper Kossakowski.

W II kategorii – spośród uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum – najpiękniej, zdaniem jury, opowiadał Mikołaj Maciejewski z SP nr 10 w Bielawie. II miejsce zajęła Zuzanna Sopiarz z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z oddziałami gimnazjum w Bielawie, a trzecie – Milena Zelwis z SP nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Dzierżoniowie.

Natomiast w kategorii open, w której oceniani byli uczniowie szkół średnich, zwyciężyła Julia Wrotyńska z Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie. Na wyróżnienie zasłużyła Aleksandra Niemczyk z II LO w Dzierżoniowie.

Najlepsi otrzymali tytuł „Bajarza Roku” i nagrody pieniężne. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież lepiej poznała lokalne legendy, a przez to – historię miast i regionu, a także kształtowała umiejętności wysławiania się.