herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe wybrane

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Sołectwo Tuszyn zwyciężyło w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w naszym powiecie. Wicestarosta Marek Piorun uhonorował laureatów konkursu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Wieniec dożynkowy wykonany przez sołectwo Tuszyn został uznany za najpiękniejszy. II miejsce w konkursie zajął Uciechów, a III ex aequo – Myśliszów, Oleszna i Piława Dolna.

– Wieniec z Tuszyna wyróżniał się wśród innych wieńców zgłoszonych do konkursu dostojeństwem i prostotą – uzasadnia wybór Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, przewodnicząca jury. – Wykorzystano w nim różne techniki, ale też różne rodzaje zbóż, ziół i kwiatów, dzięki czemu oddawał on bogactwo płodów rolnych. Dużym atutem była też staranność wykonania.

Podczas spotkania, które odbyło się 4 września w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie, wicestarosta Marek Piorun przekazał laureatom nagrody pieniężne i listy gratulacyjne. W uroczystości uczestniczył wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który dołączył się do gratulacji dla laureatów pochodzących w większości z jego gminy.

Zwycięskie sołectwo uzyskało prawo do reprezentowania powiatu dzierżoniowskiego na Dożynkach Wojewódzkich organizowanych 13 września w Miliczu.

Dziękujemy wszystkim sołectwom za udział w konkursie i trzymamy kciuki, by wieniec z naszego powiatu zachwycił również komisję oceniającą wieńce z całego Dolnego Śląska.