herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowa inwestycja Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończyła się budowa chodnika przy ulicy Szewskiej w Bielawie oraz w Józefówku. Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskaniu przez Powiat Dzierżoniowski 850.000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Droga z Bielawy - Józefówka. Na zdjęciu biało-czerwone przejście dla pieszych. Po obu stronach drogi chodnik i zabudowa.
Na zdjęciu nowo powstały chodnik przy drodze z Bielawy do józefówka

Chodnik Bielawa – Józefówek

Całkowity koszt prac sięgnął natomiast kwoty 910.000 złotych.
Budowa nowego chodnika o długości 850 metrów jest kontynuacją prac wykonanych przez powiat w 2018 roku. O tę inwestycję zabiegali mieszkańcy Bielawy i Józefówka, ponieważ ma ona niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych.

Na zdjęciu przy drodze z chodnikiem na pierwszym planie wyżej wspomniany radarowy miernik prędkości. Który ma za zadanie pokazać aktualną prędkość pojazdu.

Radarowy mierniki prędkości

Oprócz chodnika wybudowano 2 perony autobusowe przy ulicy Szewskiej w Bielawie oraz przebudowano zatokę autobusową w Józefówku. Dodatkowo zainstalowano radarowe mierniki prędkości.
W ramach prac wybudowano także nową kanalizację deszczową na odcinku 300 metrów oraz przebudowano 22 zjazdy do posesji.

Na zdjęciu nowo powstały chodnik, przejście dla pieszych. w tle budynki.

Nowo powstały chodnik dla pieszych

Plakat z flagą polską oraz godłem. Informujący o źródle dofinansowania. Nie zawiera więcej informacji niż zostało podane w tekście.

Dofinansowanie ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

19 października odbył się odbiór inwestycji, w którym wzięli udział: starosta Grzegorz Kosowski, zastępca wójta gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Tomasz Morawiecki oraz przedstawiciel wykonawcy.