herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowa mapa interaktywna powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mapy od zawsze pomagają w odnalezieniu interesujących nas dróg i miejsc. Dzięki mapom wiemy, w którą stronę pójść, by dotrzeć do celu. W XXI wieku mapy nie są już kawałkiem papieru, który po rozłożeniu zasłania wszystko dookoła. Dzisiaj mapy możemy przeglądać w dłoni na swoim smartfonie.

Taką właśnie nowoczesną i w pełni interaktywną mapę stworzyliśmy dla wszystkich odwiedzających teren powiatu dzierżoniowskiego i jego mieszkańców. Od kilku tygodni można ją testować, wchodząc w zakładkę „Mapa interaktywna powiatu” na naszej stronie internetowej.

Mapa została opracowana w oparciu o narzędzia Google Maps, a dzięki temu jest powszechnie dostępna i łatwa w obsłudze, a co najważniejsze – dostosowana do płynnego funkcjonowania na urządzeniach przenośnych.
Opcja Street View to niedostępna wcześniej funkcja naszej mapy, która ujawnia się po zalogowaniu do swojego konta Google.

Każdy użytkownik będzie mógł zwiedzić nasz powiat wirtualnie, sprawdzając miejsca, które chciałby zobaczyć podczas wizyty na naszym terenie. Na mapie znajdują się różnorodne informacje dotyczące m.in.: zabytków naszego regionu, w tym kościołów, zamków i pałaców, tras rowerowych oraz adresy instytucji publicznych takich jak urzędy czy jednostki oświatowe.

Mobilność nowej mapy pozwala zabrać ją ze sobą właściwie wszędzie. Jednym z jej najważniejszych elementów jest również aktualność.

Dzięki pełnej dostępności można w kilka chwil aktualizować zawarte w niej dane. Mamy też możliwość dodawania kolejnych pozycji, aktywując do działania mieszkańców naszego powiatu, którzy – podpowiadając nam co jeszcze można by umieścić w zasobach mapy – będą mieli realny wpływ na jej wygląd i zawartość.

Poza tym opierając nową mapę powiatu dzierżoniowskiego o narzędzie Google Maps mamy pewność, że poza informacjami, które sami będziemy dodawać, również firma Google będzie ją aktualizować, zamieszczając nowo oddane do użytku drogi, a także informacje o zatorach, korkach i remontach.

Dodatkowym atutem nowej mapy interaktywnej jest możliwość umieszczania tak zwanych pinesek ze zdjęciami wykonanymi przez jej użytkowników w poszczególnych miejscach naszego powiatu.

Tomasz Dudlej
Wydział Ochrony Środowiska, Rozwoju i Promocji
Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie

Mapa interaktywna powiatu