herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowo wybudowany pawilon w szpitalu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Nowoczesna izba przyjęć, winda i „ciepły podjazd” dla karetek – to wszystko już dostępne dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. 7 marca odbyło się otwarcie części nowo wybudowanego pawilonu.

Nowo powstały obiekt w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie, który już został przekazany do użytkowania, robi wrażenie. Takiego standardu z pewnością oczekiwali mieszkańcy powiatu.

Dzięki tej inwestycji znacznie poprawił się komfort pacjentów izby przyjęć, którzy nie będą już przyjmowani w przyziemiu starego budynku szpitala, a w nowych, przestronnych pomieszczeniach. Prowadzi do nich nowoczesna przeszklona winda.

W lepszych warunkach są także przyjmowani pacjenci pogotowia, którzy korzystają z tzw. „ciepłego podjazdu”, czyli karetką są przywożeni bezpośrednio do obiektu.
W najbliższym czasie zostaną także udostępnione pomieszczenia na piętrze, w których będzie funkcjonował blok operacyjny.

– To nasza sztandarowa inwestycja – mówił podczas otwarcia prezes Szpitala Dariusz Brzeziński. – W nowym obiekcie stworzyliśmy pacjentom warunki na najwyższym poziomie, zgodne z wszelkimi normami.

Nowy pawilon powstał w miejscu łącznika między dwoma budynkami szpitala przy ul. Cichej w Dzierżoniowie. Jego budowa to największa inwestycja prowadzona przez spółkę w ostatnim czasie o wartości 6 mln zł, na realizację której szpital pozyskał 3,5 mln zł dotacji unijnej. Różnicę szpital pokrył z własnych środków.

W uroczystości otwarcia nowo wybudowanego obiektu, która odbyła się 7 marca, wzięli udział m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatu i gmin oraz personel szpitala. Spotkanie było okazją do pokazania, że szpital od momentu przekształcenia w spółkę stale się rozwija. W ciągu 3,5 roku wyremontowano wiele pomieszczeń szpitalnych (ostatnio kapitalny remont przeszły oddział ginekologiczny i blok porodowy), zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny. Kolejne zadanie, przed którym stoi szpital, to termomodernizacja pozostałych budynków placówki.