herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Siedziba dla PCPR-u przygotowana

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończył się gruntowny remont na III piętrze budynku byłej przychodni przy ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie. Będzie tam siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia.

Przebudowa III piętra budynku biurowego była prowadzona przez powiat od października ubiegłego roku. Pomieszczenia zostały zaadaptowane na siedzibę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia, które przeniesie się tam z Bielawy.

– Ta inwestycja została zrealizowana z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dzięki przeprowadzce znacznie poprawią się warunki obsługi tej grupy klientów – mówi starosta Janusz Guzdek. – Budynek przy ul. Piastowskiej 1 posiada windę i podjazd, natomiast zabytkowy pałacyk przy ul. Wolności 22 w Bielawie obecnie zajmowany przez powiatową jednostkę nie jest dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniem ruchowym.

Na III piętro zostanie przeniesiony również Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, wchodzący w skład PCPR-u, który obecnie mieści się na parterze budynku przy ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie. Przeprowadzka nastąpi we wrześniu. Kompleksowa modernizacja pomieszczeń objęła wymianę wszystkich instalacji, wykonanie nowych łazienek, wyburzenie i wykonanie nowych ścianek działowych, wymianę drzwi oraz roboty tynkarskie i malarskie, wykonanie posadzek i ułożenie wykładzin.

Przebudowę przeprowadziło Przedsiębiorstwo Budowlane Leszka Przybyszewskiego z Dzierżoniowa za kwotę 616 tys. zł. Koszt prac w całości został sfinansowany z budżetu powiatu.