herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Termomodernizacja ośrodka w Piławie Górnej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pod koniec czerwca rozpocznie się termomodernizacja zabytkowego gmachu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej. Na realizację inwestycji o wartości prawie 3,5 mln zł powiat dzierżoniowski pozyskał blisko 80 procent środków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Doprowadzenie do świetności budynku piławskiego ośrodka wymaga sporych nakładów finansowych, dlatego zadanie to jest realizowane etapami.

Do tej pory w obiekcie przeprowadzono m. in. remont dachu, częściową wymianę stolarki okiennej oraz wiele innych modernizacji na łączną sumę prawie 2 mln zł. Wszystkie dotychczasowe prace przeprowadzano w sposób kompleksowy z myślą o przyszłej termomodernizacji.

Dzięki pozyskaniu kolejnych środków zewnętrznych możliwe jest kontynuowanie prac.

– W ramach obecnego projektu w tym roku zostanie przeprowadzona wymiana kotłowni węglowej na kotłownię obsługiwaną przez dwa kotły na biomasę, wymiana instalacji c.o., drzwi zewnętrznych i oświetlenia oraz ocieplenia stropu i ścian wewnętrznych poddasza. Natomiast w przyszłym roku nastąpi wymiana okien – mówi starosta Janusz Guzdek.

Tegoroczne prace za blisko 2 mln zł zrealizuje firma Ekoinstal sp. z o.o. z Sierakowic Prawych. Właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Roboty ruszą pod koniec czerwca.eea_grants_herb_pow

Realizacja całego projektu pn. „Termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej” potrwa do końca kwietnia przyszłego roku. Jego wartość to 3,5 mln zł. Dofinansowanie z EOG wyniesie prawie 2,5 mln zł. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

Termomodernizacja ośrodka wpłynie nie tylko na oszczędności związane z ogrzewaniem budynku, ale przede wszystkim zwiększy komfort wychowanków i pracowników placówki, która zapewnia osobom niepełnosprawnym edukację, opiekę, wychowanie i rehabilitację.

Bliższe informacje o projekcie dotyczącym termomodernizacji Ośrodka w Piławie Górnej
termomodernizacja_osrodka2