herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowy ambulans dla szpitala

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie ma nową karetkę reanimacyjną z pełnym wyposażeniem medycznym.

7 grudnia nowy ambulans volkswagen został oddany do użytku – wstęgę przecięli senator Stanisław Jurcewicz, starosta Janusz Guzdek i dyrektor szpitala Zbigniew Grubka. – Nowa karetka to lepsza jakość świadczonych usług – mówił dyrektor szpitala Zbigniew Grubka. – Bardzo się z niej cieszymy, bo była nam bardzo potrzebna. Obecnie to najlepszy ambulans, jaki posiadamy.

– To mały szpital na kółkach – mówił starosta Janusz Guzdek. Samo wyposażenie karetki warte jest 130 tys. zł. Najdroższe sprzęty to defibrylator, respirator i zestaw noszy.

Pełny koszt nowej karetki typu „R” z pełnym wyposażeniem medycznym to 360 tys. zł. Pieniądze na jej zakup pochodziły z dotacji przyznanej przez wojewodę dolnośląskiego Starostwu Powiatowemu w Dzierżoniowie. Dotacja w kwocie 350 tys. zł została przeznaczona na zakup ambulansu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Pozostałe 10 tys. zł szpital dołożył z własnych środków.

To już trzecia nowa karetka, w którą szpital został doposażony w ostatnim czasie. Dwa nowe volkswageny typu „W”, czyli wypadkowe, szpital zakupił w 2006 roku – jeden za pieniądze pochodzące ze zbiórki, a drugi głównie dzięki dotacji z powiatu (65% wartości) oraz za pieniądze z zysku wypracowanego przez szpital. Poza tym szpital posiada karetkę reanimacyjną („R”) mercedes sprinter z r. 2001, 2 toyoty z r. 1997 i ambulans volkswagen z r. 1989.