herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Remonty w powiatowych placówkach oświatowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Blisko 1 mln zł pochłonęły remonty i inwestycje w powiatowych placówkach oświatowych w 2007 roku.

Największą inwestycją oświatową przeprowadzoną w 2007 roku był kapitalny remont dachu w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Nowy dach poprawił nie tylko bezpieczeństwo, ale także estetykę budynku. Koszt prac wyniósł 350 tys. zł. W 2007 roku rozpoczęły się także przygotowania do budowy hali sportowej przy II LO w Dzierżoniowie. W budżecie zabezpieczono 190 tys. zł na opracowanie dokumentacji technicznej nowej hali.

Poza tym w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Piłsudskiego w Dzierżoniowie wyremontowano przyszkolny plac i chodnik, sanitariaty przy sali gimnastycznej i w budynku administracyjnym szkoły oraz wymieniono okna w jednej sali lekcyjnej i stropodach garażu położonego przy ul. Mickiewicza 1. Koszt wszystkich prac wyniósł blisko 200 tys. zł. ZS nr 2 w Dzierżoniowie zakupił również samochód do świadczenia usług cateringowych, który kosztował niespełna 50 tys. zł.

W Zespole Szkół nr 1 przy ul. Mickiewicza w Dzierżoniowie wykonano kompleksowy remont korytarzy i klatek schodowych. Starą boazerię wymieniono na płytki ścienne, na ścianach i sufitach położono gładzie, na drogach ewakuacyjnych wykonano oświetlenie awaryjne, a na klatkach schodowych wymieniono okna. Całościowy koszt prac zamknął się kwotą 74 tys. zł.

Przy Zespole Szkół nr 3 (ul. Słowiańska) wyburzono nieruchomość, na miejscu której powstanie parking szczególnie potrzebny studentom Akademii Ekonomicznej – rozbiórka kosztowała 41 tys. zł, a w ZS w Pieszycach wykonano przyłączenie sieci gazowej za ponad 16 tys. zł.

Poza tym we wszystkich placówkach wykonano bieżące remonty. Polegały one głównie na malowaniu ścian, w niektórych szkołach wyremontowano pojedyncze gabinety, głównie pracownie komputerowe (I LO i ZS nr 3 w Dzierżoniowie, SOSZ-W w Piławie Górnej), w wybranych pomieszczeniach wymieniono okna i oświetlenie (II LO w Dzierżoniowie).