herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Obwodnica już wkrótce

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Na początku przyszłego roku rozpoczną się prace przy budowie obwodnicy Dzierżoniowa. Na temat terminów i rozwiązań projektowych rozmawiano podczas pierwszego spotkania Rady Budowy, które odbyło się 12 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, czeskiej firmy M-Silnice (wykonawca inwestycji), a także samorządowcy powiatu dzierżoniowskiego. Rozmawiano o stronie technicznej zadania. Omówiono etapy robót w odniesieniu do organizacji ruchu zastępczego i korzystania z dróg gminnych oraz powiatowych dla obsługi budowy. – Jest to bardzo ważna inwestycja dla Dzierżoniowa i powiatu dzierżoniowskiego – mówił starosta Janusz Guzdek. – Wyeliminuje ona w znacznym stopniu ruch z centrum miasta. Zostanie on przeniesiony na obwodnicę – wyjaśniał.

Przed wykonawcami jest dopiero pierwszy etap prac, który obejmie budowę ronda przy ul. Świdnickiej na wysokości skrzyżowania z ul. Jesionową (os. Zielone) oraz budowę dwóch estakad nad rzeką (ul. Nowowiejska) i torami kolejowymi. Obwodnica przechodzić będzie przez dzierżoniowską podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszy etap będzie się kończył na rondzie przy ul. Kilińskiego przy wyjeździe do Pieszyc.

Zgodnie z podpisaną umową prace mają zostać zakończone w 2019 roku. Samorządowcy chcieliby, aby kolejny etap rozpoczął się tuż po tym terminie. Ogółem obwodnica będzie miała 14 km długości.