herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Piękna, ale trudna działalność

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiatowy Dzień Strażaka połączony z obchodami 70-lecia OSP w Piławie Dolnej odbył się 28 maja na placu przy kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Piławie Dolnej.

Jak co roku przy tej okazji strażacy otrzymali awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia. Miłym akcentem było wręczenie nominacji na wicekomendanta Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Dzierżoniowie mł. bryg. Bogdanowi Najdkowi. Nominację odebrał z rąk wicekomendanta wojewódzkiego bryg. Piotra Grzyba.

Do zebranych strażaków zwrócił się komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Dariusz Kopa. – Prowadzimy piękną, ale bardzo trudną działalność. Dla części z nas jest to zawód, ale dla wszystkich pasja – sposób na życie – podkreślał. – Ważną zaletą strażaka-ratownika jest nie tylko jego fachowość, ale także determinacja. Tam, gdzie innych dopada zwątpienie my strażacy realizujemy nasza zadania do końca.

W tym dniu strażacy uczestniczyli w odsłonięciu pamiątkowego obelisku ustawionego pod remizą z okazji 70-lecia OSP w Piławie Dolnej oraz w trakcie mszy poświęceniu odrestaurowanego sztandaru. Sztandar w 1956 roku jednostka otrzymała od p. Gacka, a niedawno został bezinteresownie odnowiony przez Dorotę Chmielewską. – Wierzymy, że odrestaurowany sztandar stanie się symbolem wartości i idei, które są fundamentem naszej działalności – mówił druh naczelnik OSP w Piławie Dolnej Józef Ostrowski. – Dziękuję wszystkim weteranom i członkom honorowym OSP za to, że nami pokierowali, że jesteśmy spadkobiercami tych chlubnych tradycji i posiadamy własny sztandar jednostki. Przez te 70 lat istnienia zmieniały się czasy, rzeczywistość przyniosła nowe wymogi i oczekiwania, przychodziły nowe pokolenia, zmieniały się kolejne władze, a działalność OSP trwa nieprzerwanie.

Awanse, odznaczenia, podziękowania – lista