herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wspólne tworzenie polityki rynku pracy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Marek Chmielewski, wójt gminy Dzierżoniów w połowie kwietnia został przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy, organu doradczego starosty. Nowy przewodniczący spotkał się z dyrektorką Powiatowego Urzędu Pracy Agnieszką Walawską, aby m.in. omówić tematykę tegorocznych posiedzeń rady.

Ustalono m.in., że najbliższe posiedzenie, które odbędzie się 16 czerwca będzie poświęcone prezentacji oferty Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego. W spotkaniu weźmie udział prezes Funduszu Dorota Sało.

– Zauważając potrzebę aktywnego głosu gmin powiatu dzierżoniowskiego, także tych, które z uwagi na zmienioną formułę składu PRRP nie mają swoich przedstawicieli wśród członków rady, ustaliliśmy możliwość udziału przedstawicieli wszystkich gmin naszego powiatu w bieżących posiedzeniach PRRP, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w zaproszeniach na posiedzenia – mówi Agnieszka Walawska, dyrektorka PUP.

Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy zachęca także wszystkie osoby i podmioty zainteresowane problematyką rynku pracy powiatu dzierżoniowskiego, które chcą włączyć się w politykę rynku pracy, do kontaktu z nim drogą mailową: prrp@dzierzoniow.praca.gov.pl.

Pozwoli to na kierowanie ciekawych inicjatyw bezpośrednio do przewodniczącego w celu ich rozważenia w zakresie właściwym dla kompetencji PRRP.