herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pierwszy dzwonek za nami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rozpoczął się rok szkolny. Po raz pierwszy tej jesieni zabrzmiał dzwonek szkolny. Uczniowie powrócili do swoich szkół wypoczęci i gotowi do nauki. Dla wielu to nowy etap w życiu, bo rozpoczęli pierwszy rok nauki w nowej szkole.

Rok szkolny 2016/2017 w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat rozpoczęło 2.815 uczniów, w tym 859 w klasach pierwszych. W szkołach młodzieżowych uczyć się będzie 2.741 uczniów, a w szkołach dla dorosłych – 74 osoby. Najwięcej, bo 1.206 uczniów uczy się w technikach. Te szkoły mają też największą liczbę pierwszoklasistów – 346.

DSC_0362

We wszystkich placówkach podczas apelu rozpoczynającego rok szkolny został przeczytany list starosty dzierżoniowskiego Janusza Guzdka skierowany do uczniów i nauczycieli. Czytamy w nim m.in.: „Powiat Dzierżoniowski dba o swoje szkoły i placówki oświatowe, jak może najlepiej. Świadczą o tym ciągłe inwestycje, otwartość na pomoc w realizacji rozmaitych projektów edukacyjnych, docenianie kreatywnych postaw. Taka polityka sprzyja osiąganiu bardzo dobrych wyników nauczania, pozytywnych efektów wychowawczych oraz przynosi satysfakcję zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Wysoka jakość edukacji, odpowiednie warunki kształcenia, zachowanie nowoczesnych standardów od lat stanowią bezwzględny priorytet w polityce powiatowego samorządu. Niechaj zatem nowy rok szkolny 2016-2017 w powiecie dzierżoniowskim będzie kontynuacją sprawdzonych metod na dobrą edukację oraz zarzewiem nowych pomysłów na dalsze podnoszenie jej jakości.”

Dzisiaj uczniowie otrzymali plany lekcji, a od jutra będą rozwijać swoje umiejętności, wiedzę i aspiracje.

DSC_0363