herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiat dzierżoniowski promuje budownictwo energooszczędne

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

O najnowszych technologiach w budownictwie energooszczędnym oraz o możliwości sfinansowania tych innowacyjnych przedsięwzięć będą rozmawiać samorządowcy, projektanci i wykonawcy budowlani podczas konferencji, którą w najbliższy piątek 17 kwietnia organizują starosta dzierżoniowski we współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.

Podczas konferencji Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska omówi budownictwo zeroenergetyczne na przykładzie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.
To właśnie tutaj powstaje pierwszy obiekt w Polsce o niewielkim zapotrzebowaniu na energię, w którym znajdują się warsztaty do nauczania budownictwa energooszczędnego. Przebudowę byłej hali tkackiej w innowacyjny ośrodek dydaktyczny prowadzi powiat dzierżoniowski. Zajęcia ruszą już od września br.
Więcej informacji w tekście „Innowacyjny ośrodek edukacyjny prawie gotowy”

Poza tym zostaną przedstawione sposoby poszanowania energii na przykładzie inwestycji modernizacyjnych powiatu dzierżoniowskiego.

– Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji, które przynoszą oszczędności związane z ogrzewaniem budynków, oraz w pozyskiwaniu na nie środków zewnętrznych – mówi starosta Janusz Guzdek. – Do tej pory kompleksową termomodernizację przeszła już większość obiektów szkolnych oraz budynki domu dziecka i domu pomocy społecznej. W tym roku rozpoczniemy rozłożoną na dwa lata termomodernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.

Konferencja
„Sposoby poszanowania energii
– innowacje energetyczne w budownictwie”
odbędzie się 17 kwietnia o godz. 10.00
w auli Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego
w Bielawie przy ul. Żeromskiego 41

Program konferencji  organizowanej:

konf_so