Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Zarządzanie kryzysowe

Przyjdź po Kartę ICE

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnie Karty ICE w nagłym wypadku zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Trwa dystrybucja II edycji karty wydanej przez samorząd powiatowy.

Gdy dochodzi do wypadku, a jego ofiara jest nieprzytomna, służby ratownicze czy policja nie wiedzą, kogo powiadomić o zdarzeniu. Numery telefonu do najbliższych znajdują się zazwyczaj na liście kontaktów wśród wielu innych.

W takich sytuacjach, gdy ważna jest każda minuta, przydaje się Karta ICE (z ang. in case of emergency, czyli w nagłym wypadku). Plastikowa Karta o wymiarach dowodu osobistego jest trwała i mieści się w każdym portfelu. Zawiera informacje, które mogą być pomocne w ratowaniu naszego zdrowia lub życia.

To imię i nazwisko właściciela Karty, a także nazwiska i numery telefoniczne dwóch osób bliskich, które będą mogły podać ratownikowi informacje na temat naszego zdrowia. Karta zwiera również miejsce na wpisanie grupy krwi.

Karta ICE jest niezastąpiona także w innych sytuacjach, jak zagubienia dziecka czy utrata  przytomności, bo ułatwia kontakt z rodziną. Poza tym umieszczony jest na niej europejski numer alarmowy 112 oraz numery alarmowe do służb (policja, straż pożarna, pogotowie).

kartaice2

– Organizujemy wiele przedsięwzięć, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Jednym z nich jest zachęcanie do noszenia zawsze przy sobie Karty ICE, bo może ona komuś uratować życie – mówi starosta Janusz Guzdek. – Nasza akcja cieszy się dużym zainteresowaniem – w I edycji rozdaliśmy 20 tys. kart – dlatego ją kontynuujemy.

Kartę można otrzymać w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – Rynek 27, III piętro, pok. 315 – 318. Zapraszamy.

s1_starostwo_Rynek

 


Więcej na ten temat: