herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowa wigilia dla kombatantów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W serdecznej atmosferze upłynęło spotkanie wigilijne reprezentantów wszystkich kół i związków kombatanckich z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Jak co roku gospodarzem był Starosta Dzierżoniowski.

Uroczystość odbyła się 16 grudnia. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, duchowieństwa oraz służb mundurowych – komendantów policji, straży pożarnej i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, którzy przekazali kombatantom życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

O świąteczną, pełną ciepła, refleksji i radosnego oczekiwania atmosferę zadbali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej w Dzierżoniowie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie, którzy pod okiem pedagogów przygotowali program artystyczny.

Podczas wigilii nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Spotkanie było okazją do serdecznych rozmów i życzeń w gronie kombatantów.

Jak co roku organizatorem wigilii był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Spotkanie było współorganizowane przez uczniów i grono pedagogiczne ZS nr 3 oraz SP nr 5 w Dzierżoniowie.