herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

25 marca odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie, przeprowadzone w formie wideokonferencji poprowadził starosta Grzegorz Kosowski.

Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele: Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego, a także jednostek organizacyjnych powiatu.

Według informacji przekazanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie, 26 marca odnotowano na terenie naszego powiatu 67 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, 1 zgon i 6 ozdrowień. Oprócz tego 1288 osób znajdowało się w izolacji, a 800 osób przebywało na kwarantannie. Od początku pandemii, na terenie powiatu dzierżoniowskiego, odnotowano 4253 zakażeń koronawirusem, 124 zgony i 3641 ozdrowień.

Dyrektor Sanepidu przypomniała, że każda osoba, która otrzymuje skierowanie na test w kierunku wykrycia COVID-19, objęta jest obowiązkową kwarantanną.
Z informacji przekazanych podczas spotkania przez przedstawiciela Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie wynika, że oddział covidowy jest całkowicie zajęty przez chorych na koronawirusa (58 łóżek).

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędzie się 1 kwietnia.