herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od 6 kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie ruszają szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19.

Po tak zwanej grupie zero i pierwszej, w której byli między innymi medycy i nauczyciele, szczepionkę w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie, otrzymają mieszkańcy według kolejności ustalanej przez rząd. Na początek będą to osoby w grupie wiekowej 60-69 lat.

Co należy zrobić aby zarejestrować się na szczepienie w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie?
Wystarczy zadzwonić na numer telefonu 74 834 41 84 (numer jest aktywny od 08.00 do 15.00 w dni robocze) i przejść proces weryfikacyjny. Po zarejestrowaniu zostanie wyznaczony termin, a na samo szczepienie należy zgłosić się do tak zwanej starej izby przyjęć szpitala, czyli w miejscu gdzie obecnie świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Zachęcamy, aby już teraz rejestrować się na szczepienie, ponieważ do 31 marca infolinia zapisywać będzie wyłącznie mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego. Po tej dacie zgłaszać się będą mogli mieszkańcy spoza naszego terenu. Przypominamy, że zarejestrować się na szczepienie można także za pomocą infolinii oraz przez internet, zgodnie z zasadami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 będą prowadzone w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie dzięki zaakceptowaniu przez NFZ wniosku, jaki placówka złożyła w tej sprawie. W pierwszej fazie, czyli od 6 do 9 kwietnia szpitalowi dano możliwość zaszczepienia do 120 osób. W następnym czasie ostateczna liczba osób, które otrzymają szczepionkę, będzie zależała od rządowych dostaw preparatu.

Informacje na temat szczepień w szpitalu przekazali podczas spotkania z mediami starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz prezes Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Maciej Smolarz.

Należy oczywiście pamiętać, że od wielu tygodni narodowy program szczepień przeciwko COVID-19, prowadzą na terenie powiatu dzierżoniowskiego przychodnie POZ. W tych miejscach również tempo szczepień uzależnione jest od dostaw preparatu.