herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

22 kwietnia odbyło się spotkanie w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tym razem wideokonferencję poprowadził wicestarosta Andrzej Bolisęga.

W spotkaniu tradycyjnie wzięli udział wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego, Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie, a także jednostek organizacyjnych powiatu.

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie (na dzień 22 kwietnia na godzinę 12:00) w naszym powiecie stwierdzono 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie w powiecie dotychczas stwierdzono 5811 zachorowań i 166 zgonów. Oprócz tego odnotowano 436 osób izolowanych (aktualnie chore), 1067 osób w odosobnieniu, w tym 631 na kwarantannie.

Tematem wiodącym spotkania była organizacja szczepień w powiecie dzierżoniowskim. Działający w Szpitalu Powiatowym punkt szczepień populacyjnych zgłosił potencjał szczepienia do 700 osób tygodniowo. W maju placówka zaplanowała ponad 2500 szczepień.

Szczegółowo został omówiony przez zastępcę burmistrza Dzierżoniowa Dorotę Pieszczuch zorganizowany w dzierżoniowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Punkt Szczepień Powszechnych. Będzie można tam zrealizować około 400 szczepień dziennie (więcej na jego temat w osobnej informacji).

Dotychczas w powiecie dzierżoniowskim wykonano 18 039 szczepień, z czego 3 806 szczepień wykonał Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie, a 14 233 szczepienia wykonały punkty zorganizowane przez jednostki podstawowej opieki zdrowotnej.

Zarówno Komenda Powiatowa Policji, jak i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej realizują swoje zadania bez zakłóceń. W obu jednostkach nie odnotowano zachorowań wśród funkcjonariuszy.
Wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bielawie oraz filii w Niemczy nie odnotowano zakażenia koronawirusem. Siedmiu nowych mieszkańców oczekuje obecnie na szczepienia. Po ich zrealizowaniu ochroną objętych będzie 80% podopiecznych.

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.