herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

21 stycznia w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w formie wideokonferencji.

Zdjęcie sali konferencyjnej. Na pierwszym planie siedzą za stołem dwie osoby. W tle ścianka promocyjna z napisem Powiat Dzierżoniowski

Spotkanie poprowadził Starosta Dzierżoniowski, a wzięli w nim udział Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wójtowie, Burmistrzowie, Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, przedstawiciel Aresztu Śledczego, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu oraz przedstawiciele jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Tematem wiodącym spotkania było przeciwdziałanie i zapobieganie COVID-19 w powiecie dzierżoniowskim.

Podczas posiedzenia Dyrektor Sanepidu przekazała najnowsze dane epidemiologiczne z naszego powiatu. Minionej doby otrzymano informację o 18 osobach, które otrzymały wynik pozytywny testu na obecność SARS CoV-2 oraz o 2 zgonach z powodu koronawirusa. Tym samym liczba osób zakażonych od początku epidemii wzrosła do 3007 osób. Łącznie w izolacji i kwarantannie przebywają aktualnie 232 osoby.

Podobnie jak w całej Polsce, tak samo na terenie powiatu dzierżoniowskiego wstrzymane zostały szczepienia tzw. „grupy zero”. Możliwe jest jednak, że jeszcze w tym tygodniu dostarczone zostaną szczepionki i zaplanowane szczepienia zostaną wznowione. W minionym tygodniu zaszczepieni zostali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bielawie oraz jego filii w Niemczy. Przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej przygotowują się do rozpoczęcia szczepień seniorów, którzy ukończyli 80 rok życia, od poniedziałku, tj. 25 stycznia br.

Wszystkie osoby starsze, które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktów szczepień proszone są o kontakt z właściwym miejscowo koordynatorem gminnym.

Ponadto informujemy, że zdrowe osoby leżące również mogą skorzystać ze szczepienia z pomocą mobilnego zespołu szczepiącego. Informację o takiej potrzebie należy zgłosić podczas rejestracji do wybranego przez siebie punktu szczepień.

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.