herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zlot Rowerowy „Rodzinnie i z przyjaciółmi”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Ta sympatyczna impreza odbyła się w sobotę 24 czerwca. Dziesięć trzyosobowych drużyn pokonało wyznaczoną przez organizatorów trasę, a na mecie zlotu – boisku sportowym w Dobrocinie – wzięło udział w przygotowanych konkurencjach sportowych.

Zawodnicy mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami na rowerowym torze przeszkód, wykazać się zdolnością zachowania równowagi podczas jazdy „na żółwia”, celnością w rzutach lotkami i rzutem ringo. Natomiast procesowi zrównoważenia wysiłku fizycznego wysiłkiem intelektualnym przysłużył się quiz wiedzy turystycznej o powiecie dzierżoniowskim, który uczestnicy Zlotu rozwiązywali ze sporym entuzjazmem.

W konkurencjach indywidualnych w kategorii dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsze trzy miejsca w kolejności zdobyły: Aleksandra Nowak, Sabina Nowak i Karolina Kret, a w kategorii chłopców – Dawid Graczyk, Wojciech Aniołczyk i Wojtek Stroka. W kategorii chłopcy ze szkół gimnazjalnych zwyciężył Kuba Majewski. Drugi był Sebastian Paszkowski, a trzeci – Kacper Potuszyński. W kategorii uczennic szkół ponadgimnazjalnych i kobiet triumfowała Natalia Majewska. Za nią uplasowały się Aleksandra Stroka i Anna Szpila. Natomiast w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i mężczyzn wygrał Krzysztof Oporski. Drugi był Kamil Świeżko, a trzeci – Tomasz Stroka.

W punktacji drużynowej zwyciężyła drużyna w składzie: Sebastian Paszkowski, Dawid Graczyk i Wojciech Aniołczyk z 232 pkt. Drugie miejsce zajął team: Natalia Majewska, Kuba Majewski i Artur Betlej (222 pkt.), trzecie – Agata Dziedzic-Nowak, Aleksandra Nowak i Sabina Nowak (218 pkt.), czwarte – Krzysztof Oporski, Marta Oporska i Karolina Kret (216 pkt.), piąte – Aleksandra Stroka, Aleksander Stroka i Wojtek Stroka (199 pkt.), a szóste – Jarosław Gorlicki, Emil Gorlicki i Daniel Gorlicki (184 pkt.).

Za zajęcie miejsc od I do III w konkurencjach indywidualnych uczestnicy otrzymali medale, a za uzyskanie miejsc od I do VI w punktacji drużynowej – puchary i nagrody rzeczowe. Wręczono także nagrodę rzeczową wylosowaną spośród wszystkich drużyn uczestniczących w Zlocie, którą zdobyła drużyna w składzie: Bogdan Fudali, Kamil Świeżko i Tomasz Stroka.

Quiz turystyczny najlepiej rozwiązła drużyna w składzie: Grażyna Ziernik, Anna Szpila i Maria Sowińska, która tym samym otrzymała dodatkowe nagrody rzeczowe.

Medale, puchary i nagrody rzeczowe wręczali: Marek Chmielewski – wójt Gminy Dzierżoniów i Marek Piorun – wicestarosta oraz Grażyna Ziernik – sołtys wsi Dobrocin. Opiekę medyczną zapewnił „Ambulans” Pogotowie Ratunkowe Włodzimierz Kapela.

Jak co roku uczestnicy zlotu otrzymali okolicznościowe znaczki, a nadwątlone siły mieli szansę podreperować kiełbaskami z rożna oraz zimnymi i ciepłymi napojami.

Organizatorami Zlotu byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Gmina Dzierżoniów, Ludowy Klub Sportowy Dobrocin i Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów.