herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powstał nowy plac zabaw

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Najmłodsi uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej będą mieli więcej zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. Przy placówce powstał nowy plac zabaw. Na jego budowę Powiat Dzierżoniowski pozyskał połowę środków z rządowego programu „Radosna szkoła”.

Kolorowy ogródek dla dzieci w młodszym wieku został utworzony na terenie podwórka szkolnego. Jest on wyposażony w różnego rodzaje urządzenia do zabaw i ćwiczeń ruchowych, które zainstalowano na nawierzchni bezpiecznej. Poza tym w ramach inwestycji wykonano pasy zieleni, ścieżki i ogrodzenie terenu o powierzchni 240 m2.

– Plac zabaw jest wspaniale wyposażony, nowoczesna nawierzchnia zapewnia bezpieczeństwo – cieszy się Teresa Budzyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej. – Dzięki tej inwestycji nasza szkoła będzie bardziej kolorowa i radosna.

Całkowity koszt utworzenia placu to 128 tys. zł. Pozyskana dotacja na realizację zadania wynosi 64 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.