herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przebudowa Ogrodowej zakończona

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dobiegł końca ostatni etap przebudowy ul. Ogrodowej w Pieszycach. W ciągu trzech lat ta droga powiatowa prowadząca do Gór Sowich przeszła kompleksową modernizację na odcinku blisko 3,5 km, co kosztowało 10,5 mln zł. Była to jedna z największych inwestycji drogowych zrealizowana przez Powiat Dzierżoniowski dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych.

Tegoroczne prace były prowadzone na długości 1 km – od kościoła do skrzyżowania z ul. Dworcową Górną. Objęły one przebudowę nawierzchni, chodników, budowę ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych oraz wykonanie odwodnienia i przebudowę oświetlenia ulicznego. Budowa trwała 6 miesięcy. Wykonawcą była firma Skanska. 23 października odbył się odbiór prac.

Koszt inwestycji wyniósł 3,8 mln zł. Połowę potrzebnej kwoty Powiat Dzierżoniowski pozyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tak zwanych „schetynówek”, 200 tys. zł wyniosło wsparcie Gminy Pieszyce, a pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu.

Był to trzeci i ostatni etap przebudowy ul. Ogrodowej w Pieszycach, który połączył dwa remontowane wcześniej odcinki.

– Kompleksowa modernizacja tej drogi powiatowej prowadzącej do Gór Sowich o długości blisko 3,5 km kosztowała 10,5 mln zł – podsumowuje wicestarosta Dariusz Kucharski. – Środki Powiatu Dzierżoniowskiego wyniosły 4,9 mln zł, dotacja z budżetu państwa 4,7 mln zł, a pomoc Gminy Pieszyce 950.000,00 zł. Była to jedna z naszych największych inwestycji drogowych.

Przebudowa tej drogi biegnącej w kierunku Przełęczy Jugowskiej ma istotne znaczenie nie tylko dla mieszkańców, ale też dla turystów odwiedzających nasz powiat.

W przyszłym roku, jeśli uda się pozyskać dotację ze „schetynówek”, remontowana będzie droga Pieszyce – Bielawa, rozpoczynająca się od skrzyżowania z ul. Ogrodową w Pieszycach.