herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ekonomik ma nowe boisko

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Kolejny obiekt sportowy powstał przy powiatowej szkole. Wielofunkcyjne boisko wybudowano przy Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Nowe boisko powstało za budynkiem „Ekonomika” przy ul. Słowiańskiej 6 w Dzierżoniowie. To obiekt o wymiarach 30×19 m, pokryty nawierzchnią poliuretanową i ogrodzony siatką. Wyznaczono na nim linie do piłki siatkowej, do piłki ręcznej oraz dwa boiska do koszykówki.

Inwestycja rozpoczęła się pod koniec lipca od wycinki drzew i rozbiórki trybun, co pozwoliło uzyskać większy i bardziej nasłoneczniony teren. Konieczne było też przygotowanie powierzchni na płycie asfaltowej i poza nią.

Obecnie boisko prezentuje się doskonale, a co najważniejsze – zachęca młodzież do uprawiania sportu. Zajęcia odbywają się na nim już od 10 października.

Zobacz zdjęcia przed inwestycją i po jej zakończeniu:

Wartość zadania to ponad 290 tys. zł. Na jego realizację Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie pozyskało blisko 100 tys. zł z Ministerstwa Sportu. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

– Chcemy stwarzać młodzieży jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego, dlatego każdego roku sporą część środków na inwestycje oświatowe kierujemy właśnie na budowę lub modernizację obiektów sportowych – mówi starosta Janusz Guzdek.

W ostatnich latach znacznie poprawiły się warunki do uprawiania sportu w szkołach powiatowych. Powstało wiele nowych obiektów, jak hala sportowa przy II LO w Dzierżoniowie czy boiska sportowe przy I LO w Dzierżoniowie i zespołach szkół w Bielawie i w Pieszycach. Zmodernizowano też sale gimnastyczne przy I LO i ZS nr 1 w Dzierżoniowie oraz w ZSO w Bielawie, gdzie również dobudowano zaplecze sanitarno-szatniowe. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa boiska przy ZS nr 1 w Dzierżoniowie.