herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przygotowania do kwalifikacji wojskowej w powiecie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W lutym w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie rozpoczęły się prace nad organizacją kwalifikacji wojskowej w roku 2016. Zaproszeni przedstawiciele gmin Ziemi Dzierżoniowskiej i WKU w Kłodzku omówili obowiązujące akty prawne w tej sprawie.

Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie w imieniu Starosty Pana Janusza Guzdka prowadziła Pani Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Grażyna Wójcik.

Najważniejszymi punktami spotkania było przedstawienie i omówienie zasad przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2016 roku, prezentacja i konsultacja harmonogramu prac Powiatowej Komisji Lekarskiej dla poszczególnych gmin oraz harmonogramu prac dla poszczególny gmin ze wskazaniem godzin wzywania do kwalifikacji wojskowej w poszczególnych dniach oraz z podziałem na rocznik podstawowy i roczniki starsze.

W powiecie dzierżoniowskim kwalifikacja wojskowa odbędzie się w dniach 22.03.2016 r. – 14.04.2016 r., będzie prowadzona w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38.