herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przywrócenie ruchu na drodze Bielawa – Pieszyce

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek 12 października droga powiatowa Bielawa – Pieszyce zostanie otwarta dla ruchu. Kierowców prosimy o ostrożność, ponieważ obok będą prowadzone prace przy budowie ścieżki rowerowej.

Zakaz ruchu na trasie Bielawa – Pieszyce obowiązywał od 24 czerwca i był wprowadzony ze względu na przebudowę mostu na tej drodze. Po ponad 3 miesiącach kierowcy odetchną z ulgą. Od poniedziałku 12 października (od godzin południowych) nie będą musieli jeździć objazdem przez Dzierżoniów.

Zakończyła się przebudowa mostu, a także wykonano już nową, poszerzoną nawierzchnię (z 5,5 do 7 m). Przywrócenie ruchu nie oznacza jednak końca inwestycji – ta potrwa do 16 listopada.

Do tego czasu będą prowadzone prace przy budowie ścieżki rowerowej, oświetlenia drogowego i miejsc odpoczynku podróżnych (MOP), a także związane z nasadzeniem drzew i krzewów oraz z wykonaniem oznakowania.

– Po drodze nadal będzie się poruszał ciążki sprzęt, miejscami będą wprowadzone zwężenia jezdni, a także będzie obowiązywało ograniczenie prędkości, dlatego kierowców prosimy o ostrożność – mówi starosta Janusz Guzdek.

Przebudowa drogi Pieszyce – Bielawa to największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu dzierżoniowskiego.

W tym roku prace są prowadzone na odcinku 2,1 km – od ul. Bielawskiej w Pieszycach do granic Bielawy. Ich koszt wyniesie 5,9 mln zł. Połowę środków na realizację inwestycji powiat dzierżoniowski pozyskał ze „schetynówek”. Poza tym zadanie wesprą: gmina Pieszyce kwotą 400 tys. zł, gmina Bielawa kwotą 250 tys. zł i Nadleśnictwo Świdnica kwotą 10 tys. zł. Pozostałe środki w kwocie prawie 2,3 mln zł będą pochodziły z budżetu powiatu.

Powiat dzierżoniowski przygotowuje wniosek o środki ze „schetynówek” na II etap prac. Jeśli uda się je pozyskać, inwestycja będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Więcej o remontach i inwestycjach powiatowych w 2015 roku