herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ratuj życie – żyj bezpiecznie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wiele działań nakierowanych na poprawę bezpieczeństwa odbędzie się w naszym powiecie do końca czerwca. Zostaną one zrealizowane w ramach obchodów 100-lecia Policji i pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, której przewodniczy Starosta Dzierżoniowski.

– Na poprawę bezpieczeństwa ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest większa świadomość, dlatego Starostwo Powiatowe włącza się w organizację akcji adresowanych do dzieci i młodzieży, podczas których przekazywane są treści edukacyjne, a także promowane są bezpieczne zachowania w sytuacji zagrożenia – mówi starosta Grzegorz Kosowski.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie jest jednym ze współorganizatorów projektu pod hasłem „Ratuj życie – żyj bezpiecznie”. Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich przygotował dla młodzieży konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Poza tym wspólnie z Policją i Strażą Pożarną organizuje Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa, który przybliży najmłodszym działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu.
Wydział Bezpieczeństwa odpowiada także za koordynację powiatowych ćwiczeń służb ratunkowych, które w tym roku odbędą się w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie i będą dla młodzieży okazją do przećwiczenia zachowań na wypadek sytuacji kryzysowej.

Projekt „Ratuj życie – żyj bezpiecznie” jest realizowany od wielu lat. W tym roku wszystkie działania organizowane są w ramach obchodów 100-lecia Policji i będą miały finał w czerwcu. Podczas uroczystej akademii uhonorowani zostaną laureaci konkursów, a cała akcja podsumowana.