herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Laureaci „Pegazika” już znani

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Jury zdecydowało, kto będzie reprezentować powiat dzierżoniowski podczas finału dolnośląskiego, który odbędzie się w dniach 29 – 30 kwietnia w Kłodzku.

Etap powiatowy 24. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” odbył się w dniach 11 – 12 marca. Wzięło w nim udział 43 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prezentacji wysłuchało jury, w skład którego weszli: Jolanta Maniecka, Beata Gil oraz Krystyna Wojtal w kategorii „młodsi” i Janina Weretka-Piechowiak w kategorii „starsi”.

Spośród 25 uczestników w kategorii „młodsi” jury najwyżej oceniło recytacje Alicji Hordyj z SP nr 10 z oddziałami sportowymi w Bielawie (opiekun Krystyna Świerczyńska) i Leny Gradowskiej z Ekologicznej Szkoły Podstawowej w Bielawie (opiekun Anna Kuś-Smaga). Wyróżnienia otrzymali: Blanka Dobrowolska, Zuzanna Bieńkowska, Mateusz Miklasiewicz, Maria Baczyńska, Emilia Wolińska, Tymoteusz Piwowarczyk, Alicja Winiarska, Anna Cichoń, Aleksander Stroka, Judyta Ziemianin i Hanna Wszół.

Natomiast spośród 18 uczestników w kategorii „starsi” najlepiej, zdaniem jury, zaprezentowali się Szymon Łyżwa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (opiekun Anna Szydłowska-Budzik) oraz Vanessa Balsam z SP nr 10 w Bielawie. Natomiast na wyróżnienia zasłużyli: Blanka Protaziuk, Grzegorz Hercuń, Marta Wiśniewska, Martyna Łebek, Mikołaj Maciejewski, Łukasz Przetocki, Oskar Krawczyk i Weronika Lipiec.

Laureaci etapu powiatowego będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 29 – 30 kwietnia w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

Etap powiatowy wspólnie zorganizowali Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.