herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Remont oddziału pediatrycznego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie dobiega końca modernizacja pomieszczeń na najwyższym piętrze w budynku głównym. Są one przygotowywane pod potrzeby oddziału pediatrycznego.

NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie sp. z o.o. każdego roku realizuje inwestycje mające wpływ na poprawę jakości usług dla pacjentów. W ubiegłym roku była to m.in. przebudowa parterowego pawilonu położonego między budynkiem głównym a budynkiem administracyjnym, w którym funkcjonują nowoczesny dział fizjoterapii oraz szkoła rodzenia.

Obecnie pomieszczenia na III piętrze budynku głównego – zwolnione po rehabilitacji, a wcześniej po pracowni endoskopii – są dostosowywane do potrzeb oddziału dziecięcego.
– Przeniesienie pediatrii z Bielawy planujemy na przełom sierpnia i września – mówi prezes Szpitala Powiatowego Maciej Smolarz. – Operacja ta odbywa się na wniosek i w porozumieniu z załogą oddziału. Umożliwi ona lepszy dostęp do diagnostyki i konsultacji specjalistów, a co się z tym wiąże – zmniejszenie kosztów funkcjonowania.

Remont najwyższej kondygnacji budynku głównego objął m.in. wymianę instalacji sanitarnej, elektrycznej i oświetleniowej, wymianę wszystkich drzwi w salach chorych, a także prace płytkarskie i tynkarsko – malarskie. Do wykonania zostało jeszcze położenie wykładzin antypoślizgowych i biały montaż.

Część prac została wykonana na zlecenie, a cześć siłami własnymi. Pełny koszt modernizacji pomieszczeń to blisko 150 tys. zł. To nie jedyna inwestycja szpitala. W tym roku planowana jest także wymiana Tomografu Komputerowego i aparatu RTG.