herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Stan pogotowia przeciwpowodziowego w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Padający od kilku dni w całej Polsce ulewny deszcz, dał się we znaki również mieszkańcom Powiatu Dzierżoniowskiego. Sytuację na naszym terenie stale monitoruje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podwyższone stany rzek odnotowano w niektórych miejscach na terenie Gminy Wiejskiej Dzierżoniów, Dzierżoniowie, Łagiewnikach i Piławie Górnej. W związku z trudną sytuacją w niektórych miejscach Starosta Dzierżoniowski ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego obowiązujący od godz. 11.00, 14 października 2020r. W rejonach lokalnych podtopień interweniuje Straż Pożarna oraz służby gminne. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Przyczyną podwyższonego stanu rzek są stałe i intensywne opady deszczu, które wzmogły się dodatkowo minionej nocy.
Jednak według prognoz największe opady są już za nami i teraz sytuacja powinna powoli wracać do normy. Niemniej w przypadku, gdy zaistnieje potrzeba pozyskania niezbędnego asortymentu, na przykład worków do zabezpieczenia posesji, należy zwracać się do właściwego urzędu miasta lub gminy.