herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Strażak ratujący dziecko

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Aleksandra Krakowiak laureatką etapu wojewódzkiego XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

W maju w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród za etap powiatowy konkursu. Najlepsze prace w poszczególnych kategoriach zostały przesłane na etap wojewódzki.

Komisja konkursowa we Wrocławiu miała niełatwe zadanie, bo w każdej kategorii było ponad 100 prac do ocenienia, a do nagrodzenia po pięć. W kategorii gimnazjów w piątce finalistów znalazła się reprezentantka naszego powiatu Aleksandra Krakowiak z Gimnazjum nr 2 w Bielawie. Gimnazjalistka narysowała niezwykle sugestywny obrazek przedstawiający strażaka wynoszącego z płomieni poparzone dziecko.

Podczas apelu na zakończenie roku szkolnego (24 czerwca) w Gimnazjum nr 2 w Bielawie naczelnik Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego KPPSP w Dzierżoniowie oraz inspektor w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich SP w Dzierżoniowie wręczyli nagrodę rzeczową laureatce szczebla wojewódzkiego.

Wyniki etapu powiatowego konkursu

nagrodzona praca