herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Strefa Spotkań”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Projekt autorstwa uczniów szkół ponadpodstawowych z Powiatu Dzierżoniowskiego zakwalifikował się do finału Dolnośląskiej Akademii Samorządu 2020, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Fundację Merkury.

Akademia ma charakter konkursu dotyczącego zwiększenia zaangażowania młodych Dolnoślązaków w działania z zakresu samorządności. Nasi uczniowie otrzymali dofinansowanie na realizację inicjatywy pod hasłem „Strefa Spotkań” w Dzierżoniowie.

Pomysł projektu jest efektem akcji ankietowej zrealizowanej w każdej szkole ponadpodstawowej w Powiecie Dzierżoniowskim. Sami uczniowie wskazali potrzebę stworzenia miejsca, które integrowałoby młodzież naszego terenu.

Młodzież skompletowała już listę poparcia projektu, dzięki temu pomysłodawcy inicjatywy mogli skierować wniosek do samorządu Dzierżoniowa o zabezpieczenie w budżecie miasta środków na jego realizację. Jeśli zostanie on zaakceptowany przez samorządowców, „Strefa Spotkań” zostanie utworzona w 2021 roku.

Gdyby projekt otrzymał finansowe zielone światło, w jego realizacji z pewnością pomocne będą doświadczenia, które grupa inicjatywna zbierze podczas szkolenia organizowanego przez organizatorów Dolnośląskiej Akademii Samorządu 2020.

Od 2 do 4 października młodzież weźmie udział w zajęciach warsztatowych w Chełmsku Śląskim, dotyczących: umiejętności pracy w grupie, wystąpień publicznych, dopracowywania inicjatyw, a także cech liderskich.