herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szkoły średnie prezentowały swoją ofertę

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończyły się 23. prezentacje szkół średnich z terenu powiatu. Impreza organizowana przez Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie miała pomóc tegorocznym absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych w wyborze przyszłej szkoły.

W tym roku do liceów, techników i szkół branżowych trafią dwa roczniki uczniów: absolwenci likwidowanych gimnazjów i odtworzonych ośmioklasowych podstawówek. Każda ze szkół średnich przygotowała osobne klasy pierwsze dla jednych i drugich uczniów z taką samą liczbą miejsc we wszystkich kierunkach kształcenia.

Swoją podwójną ofertę szkoły promowały podczas XXIII Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych Powiatu Dzierżoniowskiego. Była to doskonała okazja dla tegorocznych absolwentów, by w jednym miejscu uzyskać informacje o wszystkich szkołach na terenie powiatu dzierżoniowskiego i proponowanych przez nie kierunkach nauczania w nadchodzącym roku szkolnym oraz porozmawiać z uczącą się w nich młodzieżą. Impreza z pewnością ułatwiła wybór przyszłej szkoły.

W uroczystym otwarciu prezentacji wziął udział starosta Grzegorz Kosowski, przedstawiciele miast i gmin w osobach wójtów i burmistrzów, a także dyrektorzy szkół i instytucji oświatowych.

Stoiska szkół można było odwiedzać w dniach 6 – 7 marca w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie przy ul. Słowiańskiej 6.

Plan naboru na rok szkolny 2019/2020