herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szpital ma nowy tomograf i rentgen

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Otwarcie nowoczesnych pracowni tomografii komputerowej i rentgenowskiej odbyło się 19 grudnia w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie. Nowy sprzęt to lepsza jakość usług i większe bezpieczeństwo pacjentów.

– Nowe urządzenia z pewnością poprawią jakość usług świadczonych przez nasz szpital. Zapewnią dobrą jakość obrazu w krótkim czasie przy zachowaniu niskiej dawki promieniowania – mówi prezes Szpitala Powiatowego Maciej Smolarz.

Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 4,5 mln zł. W tym Tomograf Komputerowy z wyposażeniem to ponad 2,1 mln zł, a aparat RTG – prawie 800 tys. zł. Pozostałe koszty to remont pomieszczeń, zakup oprogramowania, szkolenia pracowników oraz finansowanie, bo sprzęt został zakupiony na raty.

Tomograf i rentgen to podstawowe narzędzia diagnostyczne. Na co dzień wykorzystywane są do celów szpitalnych. Wiele badań wykonywanych jest także ambulatoryjnie – na skierowanie w ramach NFZ oraz odpłatnie. W sumie aparat TK wykonuje ok. 300, a RTG ok. 1200 badań w miesiącu.

Oddanie do użytku nowych pracowni tomografii komputerowej i rentgenowskiej to ważne wydarzenie w rozwoju naszego szpitala. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu oraz wójtowie i burmistrzowie gmin.

Fot. dzięki uprzejmości portalu Doba.pl – autor K. Brzeźniak