herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Termomodernizacja w bielawskim liceum zakończona

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Większy komfort uczniów i mniejsze wydatki na ogrzewanie – wraz z wymianą okien witrażowych zakończyła się kompleksowa termomodernizacja bielawskiego liceum. Inwestycja została przeprowadzona przy udziale środków zewnętrznych pozyskanych przez Powiat Dzierżoniowski.

Termomodernizacja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie ze względu na wysokie koszty była realizowana etapami. W poprzednich latach w obu obiektach tej szkoły (głównym i sali gimnastycznej) wykonano modernizację kotłowni, wymianę instalacji c.o. oraz wymianę okien. Poza tym wykonano konieczne docieplenia oraz przeprowadzono remont dachu w budynku głównym.

Do pełnej termomodernizacji bielawskiego liceum potrzebna była tylko wymiana okien witrażowych w gmachu głównym – w auli i na klatce schodowej. W tym roku wykonała ją Fabryka Okien SPECTRUM Sp. z o. o. z Lublina za kwotę 213 tys. zł.

Tym samym zakończył się cykl inwestycji prowadzących do zwiększenia komfortu uczniów i obniżenia kosztów ogrzewania w obu obiektach szkoły. Ich łączny koszt wyniósł blisko 1,8 mln zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach II etapu termomodernizacji budynków powiatowych. Projekt jest wsparty ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Obecnie trwa rozbudowa sali gimnastycznej LO w Bielawie. W parterowej przybudówce powstaje zespół szatniowy wraz z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, z którego młodzież będzie mogła korzystać już od nowego roku szkolnego.