herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wigilia kombatantów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Kombatanci reprezentujący powiatowe organizacje kombatanckie spotkali się 14 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, aby wspólnie spędzić wigilię i poczuć atmosferę świąt.

Gospodarzem spotkania był starosta Janusz Guzdek, który przede wszystkim złożył przybyłym życzenia i wzniósł toast za zbliżający się Nowy Rok 2017. W uroczystości uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu, a także komendanci Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku oraz dyrektor Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Wszyscy przybyli, aby wyrazić w ten sposób swój szacunek i wdzięczność ludziom, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny i razem przeżyć symboliczną Wigilię.

W tym roku, jak i w poprzednich latach program artystyczny przygotowali wspólnie uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte. Piękne jasełka w wykonaniu uczniów niosły za sobą przesłanie przede wszystkim wielkiego oczekiwania, nie tylko narodzin Chrystusa, ale także szczęśliwszego czasu wypełnionego miłością i wiarą. Na to przesłanie zwrócił uwagę proboszcz parafii Chrystusa Króla ks. Krzysztof Ambrożej, który także złożył życzenia kombatantom i zaprosił do dzielenia się opłatkiem.

To spotkanie uświetnili również dzierżoniowscy harcerze, którzy przynieśli Betlejemskie Światełko Pokoju i przekazali je staroście. Hasło tegorocznego przesłania to: „Odważnie twórzmy pokój”. Kombatanci zasiadający za wigilijnymi stołami dobrze rozumieli to przesłanie. W swoim życiu nie raz musieli wykazać się odwagą, aby walczyć o pokój i spokojne życie.

W trakcie świątecznego posiłku wszyscy zebrani włączyli się do wspólnego kolędowania z uczniami ZS nr 3 i gronem pedagogicznym. Każdy z przybyłych gości otrzymał też drobny upominek, który będzie towarzyszył mu podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystość przygotowana została we współpracy: Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Zespołu Szkół nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie. Finansowo imprezę wsparły firmy Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Oddział Dzierżoniów i PHU Dandis w Dzierżoniowie.