herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wykonali najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podczas sesji Rady Powiatu 29 grudnia ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i uhonorowano laureatów.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego. W sumie napłynęło 31 prac.

W kategorii szkół podstawowych prace były oceniane w dwóch grupach wiekowych. Wśród uczniów klas I – III najładniejszą szopkę, zdaniem jury, wykonały wspólnie Natalia Sałacka i Paulina Sałacka ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mościsku. II miejsce zajął Szymon Grundkowski z SP w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie, a III – Dominik Korman z SP nr 3 w Dzierżoniowie. Poza tym jury wyróżniło pracę Oliwii Kineckiej z SP nr 3 w Dzierżoniowie.

Natomiast wśród uczniów klas IV – VI jury najwyżej oceniło szopkę wykonaną przez Aleksandra Kormana z SP nr 3 w Dzierżoniowie. II miejsce zajęła Anastazja Derucka z tej samej szkoły, a III – Anna Pajchrowska z SP w ZS Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych na I nagrodę zasłużył Krystian Moczulski z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie, a na II – Anna Kowalczyk z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie.

Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury postanowiło wyróżnić szopki Angeliki Cieśli z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie oraz Danuty Petrykowskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Piławie Górnej.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na sesję Rady Powiatu 29 grudnia, na której otrzymali nagrody pieniężne. Pozostali uczestnicy w podziękowaniu za udział w konkursie odebrali płyty CD z kolędami.

Zwieńczeniem konkursu jest wystawa szopek bożonarodzeniowych, którą można oglądać do 8 stycznia w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.

Konkurs miał na celu pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych i wspieranie amatorskiej twórczości artystycznej na terenie powiatu. Jego organizatorem był Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Fot. Gratulacje laureatom konkursu przekazali: przewodniczący Rady Marian Kowal, starosta Janusz Guzdek oraz przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Elwira Chamczyńska