herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wypełnij ankietę, wygraj czujnik tlenku węgla

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Trwa konkurs „Czad i ogień – obudź czujność” ogłoszony przez starostę dzierżoniowskiego i komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, w którym można wygrać czujnik tlenku węgla. Termin składania ankiet mija 17 listopada.

Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim zwiększa się liczba interwencji straży pożarnej związanych z wystąpieniem tlenku węgla, potocznie zwanego czadem. Ten trujący gaz powstaje w trakcie ogrzewania mieszkań, podczas nieprawidłowego przebiegu procesu spalania.

Czad nazywany jest „cichym zabójcą”, ponieważ jest nierozpoznawalny przez zmysły człowieka. Najlepszą formą zabezpieczenia przed nim jest stosowanie elektronicznych urządzeń wykrywających gazy niebezpieczne.

Takie właśnie czujniki tlenku węgla można wygrać w konkursie „Czad i ogień – obudź czujność!” organizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Konkurs zachęcający do stosowania czujników tlenku węgla w domach i mieszkaniach adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego. Polega on na pobraniu ankiety, która znajduje się na stronach internetowych pow.dzierzoniow.pl oraz www.kppsp.dzierzoniow.pl.

Wypełnione ankiety można składać w sekretariacie Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie przy ul. Piłsudskiego 26 w Dzierżoniowie lub wysyłać listownie oraz za pomocą e-maila na adres: prewencja@kppsp.dzierzoniow.pl do 17 listopada.

Wśród osób, które w wyznaczonym terminie dostarczą ankiety, zostanie rozlosowanych 20 czujników tlenku węgla ufundowanych przez Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie. Jedna osoba może wygrać jeden czujnik tlenku węgla. Wylosowane osoby zostaną powiadomione telefonicznie o terminie i formie przekazania im czujników tlenku węgla.

Szczegółowe informacje o konkursie można otrzymać pod nr. tel. 74 832 53 91 lub 608 814 962.

Ankieta konkursu „Czad i ogień – obudź czujność”