herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Za nami organizacja mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID-19 w Niemczy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W piątek 9 lipca br. w ramach Narodowego Programu Szczepień w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy zorganizowany został mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19 dla mieszkańców gminy Niemcza. Inicjatorem akcji był Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski we współpracy ze Starostą Dzierżoniowskim Grzegorzem Kosowskim.

Głównym celem przedsięwzięcia było wyjście naprzeciw mieszkańcom gminy Niemcza oraz osobom spoza gminy, które do tej pory nie mogły się zaczepić lub które z różnych powodów nie mają możliwości zapisania się na szczepienie, a jednocześnie zachęcając przy tym pozostałych mieszkańców powiatu do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w trosce o swoje życie i zdrowie. Należy pamiętać o tym, że szczepionki są głównym narzędziem do walki z koronawirusem.

W ramach promocji przedsięwzięcia w obrębie mobilnego punktu szczepień umiejscowione było stoisko z materiałami promującymi powiat dzierżoniowski. W związku z okresem wakacyjnym Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie prowadził działania edukacyjno-prewencyjne poprzez udostępnienie mieszkańcom różnego rodzaju materiałów edukacyjnych. Promowano również kolportaż karty ICE – w nagłym wypadku, która cieszy się dużym zainteresowaniem przy tego typu wydarzeniach. Dodatkowo odwiedzający mogli otrzymać informację na temat nieodpłatnej pomocy prawnej z której może skorzystać każdy obywatel.

Dla najmłodszych zapewniono – wspólnie z gminą Niemcza – bezpłatne animacje oraz dmuchańce. Całemu wydarzeniu towarzyszył koncert muzyki polskiej.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Niemcza oraz gmin ościennych. W tym dniu z możliwości zaszczepienia się skorzystało około 70 mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.